سایبان برقی

سایبان برقی

سایبان برقی از جمله سایبان های بسیار پر کاربرد در عصر حاضر می باشد. زیرا امروزه اغلب خانه ها به سمت هوشمند سازی در حال حرکت بوده و سایه بان های ثابت نیز کم کم از دور خارج شده و سایه بان برقی جایگزین آنها می شود. سایه بان برقی ایران سایبان دارای کاربردهای مختلفی میباشد، برای آشنایی با برخی از کاربردهای این سایه بان ها با ما همراه باشید.

توضیحاتی در خصوص سایبان برقی

سایبان برقی به نمونه ای از سایبان ها اطلاق می شود که برای باز و بسته شدن به هیچ گونه نیروی مکانیکی نیاز نبوده و فقط با کمک الکتریسیته می توان برای باز و بسته کردن سایه بان اقدام کرد. سایبان برقی شامل انواع سایه بان می باشد اما به طور معمولا سایبان بازویی بیشتر به صورت برقی تولید می شود. باز و بسته شدن بازو ها سبب می شود که سایبان در محل مورد نظر باز و یا بسته شود. در صورتی که این نوع از سایبان ها برقی باشند، باز و بسته شدن بازوها به صورت اتوماتیک انجام می شود.

سایبان برقی مجهز به یک موتور الکتریکی می باشد که می تواند نیروی الکتریکی را به مکانیکی تبدیل نماید و سایه بان را باز و بسته کند. سایه بان برقی یا سایبان بازویی موتور دار را می توان از بهترین نمونه های سایه بان موجود در بازار دانست. این نوع از سایبان های تولید شده درشرکت ایران سایبان معمولا کارایی بسیار بالایی دارند، زیرا همه افراد بدون هیچ گونه محدودیتی می توانند از این نوع سایبان ها استفاده نمایند.

اطلاعات جامع در خصوص سایبان برقی

ساخت سایبان برقی ممکن است در همه شرکت های تولیدی با مشخصات فنی یکسانی انجام نشود، اما معمولا استاندارد هایی برای انواع سایه بان برقی وجود دارد که بهتر است همه شرکت های تولید کننده از این استانداردها پیروی کنند. میزان جلو آمدگی سایبان ها یکی از مهمترین مشخصات فنی یک سایه بان به شمار می رود. در سایبان برقی بهتر است این بخش از سایه بان برقی بیشتر از دو و نیم متر نباشد.

سایبان برقی ایران سایبان دقیقا مطابق با این استاندارد کلیدی ساخته میشود. این میزان می تواند تا حدود زیادی پوشش مناسب را در مکان مورد نظر ایجاد کند. بدین ترتیب با استفاده از این نوع سایبان ها هیچ گونه مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد.یکی دیگر از مشخصات فنی مربوط به سایه بان برقی که دارای اهمیت زیادی می باشد، شیب آن می باشد. معمولا هر چه شیب سایبان کمترباشد، سایه آن بیشتر شده و همچنین در مواقعی که باران می بارد، آب باران سریع می ریزد و مانع از جمع شدن آب بر روی سایه بان می شود. بهتر است جنس روکش این نوع از سایبان ها نیز خاصیت ضد آب داشته باشد. در غیر این صورت نمی توان در هنگام بارش باران از آن ها استفاده بهینه ای انجام داد.لازم به ذکر بر اساس بیانیه ماموریت ایران سایبان ،تبعیت از استانداردها نه آپشن بلکه وظیفه ایران سایبان میباشد.

کاربرد های سایبان برقی

یکی از کاربرد های اصلی سایبان برقی، فروشگاه ها می باشند. برای مغازه ها معمولا این نوع سایبان ها گزینه مناسبی به شمار می روند. زیرا به راحتی می توان آن ها را باز و بسته کرد. بدین ترتیب همه افراد بدون هیچ گونه محدودیت خاصی می توانند از سایبان برقی استفاده کنند. یکی دیگر از کاربرد های سایبان برقی، برای پارکینگ می باشد. بدین ترتیب می توان در هنگام نیاز آن را به راحتی باز کرده و در صورتی که به آن نیازی نباشد، با فشار دادن دکمه مربوطه سایبان خودرو را بست. از دیگر کاربردهای سایبان برقی می توان به استفاده در تراس یا بالکن خانه اشاره کرد. معمولا در تراس نیاز به سایبان ثابت نمی باشد زیرا گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد تا سایبان تراس جمع شده و از نور طبیعی بهره مند شد.

 

امروزه سایبان برقی برای مکان هایی مانند مغازه،پارکینگ،بالکن و… بسیار کاربردی است. در گذشته سایبان های دستی در مغازه ها به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به ویترین مغازه و یا در امان بودن مشتریان از برف و باران و یا گرمای زیاد استفاده می شد. امروزه و با پیشرفت علم و تکنولوژی سایبان برقی ها جایگزین آنها شده اند که بهره گیری از سایبان را بسیار آسان تر نموده اند.

سایبان برقی ها قابلیت جا به جایی دارند و این به این معنی است که در صورت تغییر مکان مورد استفاده سایبان برقی به شرط برابر بودن اندازه حدودی سایبان برقی به راحتی قابل جابه جایی و استفاده مجدد هستند.

در تولید سایبان برقی بایستی به این نکته توجه نمود که پارچه سایبان برقی باید محیط مورد نظر را در برابر نور آفتاب ، بارش باران و برف کاملا محافظت نماید زیرا هدف از اجرا سایبان برقی برای هر متقاضی همین است.

در پاسخ به مشتریان از بابت نگرانی از دزدیده شدن قطعات سایبان برقی می توان گفت که کلیه قطعات سایبان برقی در داخل شفت اصلی سایبان برقی قرار می گیرند و امکان دسترسی به آن وجود ندارد از این رو از خطر به سرقت رفتن در امان است.

× استعلام قیمت و مشاوره رایگان